Premena tradičnej školy na modernú
NÁZOV PROJEKTU: Cez jazykovú gramotnosť a informačné technológie ku škole budúcnosti

DRUH PROJEKTU: dopytovo-orientovaný

CIELE PROJEKTU:

1.1  Ďalšie vzdelávanie pedagogických zamestnancov so zameraním na získanie a rozvoj kľúčových kompetencíí

Podporiť ďalšie vzdelávanie učiteľov. Zameranie vzdelávania smerovať na oblasť ich odbornej a pedagogickej profilácie, digitálnej gramotnosti, používania moderných didaktických prostriedkov a techniky, informačných a komunikačných technológií.

2.1 Inovácia výchovno-vzdelávacieho procesu v oblasti jazykového vzdelávania

Modernizovať didaktické prostriedky a techniku, vybavenie školy prostriedkami IKT. Inovovať výchovno-vzdelávací proces tvorbou a overením metodických postupov, využívajúc progresívne metódy  a formy vyučovania s cieľom rozvíjať kľúčové kompetencie žiakov vychádzajúc zo ŠVP a ŠkVP.

2.2 Tvorba učebných osnov a metód s cieľom zvýšenia počítačovej gramotnosti v ostatných predmetoch

Využívať informačné a komunikačné technológie v rámci všetkých predmetov, podpora čitateľskej gramotnosti. V nadväznosti na to inovovať výchovno-vzdelávací  proces tvorbou a overením metodických postupov využívajúcich progresívne met=ody a formy vyučovania s cieľom rozvíjať kľúčové kompetencie žiakov vychádzajúc zo ŠVP a ŠkVP.

2.3 Nákup metodicko-didaktického materiálu na výučbu anglického jazyka a čitateľskej gramotnosti
Využívať IKT v rámci všetkých predmetov, podpora čitateľkej gramotnosti

3.1 Implementácia nových učebných osnov a inovatívnych metód výučby do vzdelávacieho programu v oblasti jazykovej výučby

3.2Analýza vplyvu nových metód a učebných pomôcok na vyučovací proces jazyka