Téma projektuBack To Our Roots: Traditions And Customs Bring Us Together
                              Späť k našim koreňom: Tradície a zvyky nás spájajú

Doba realizácie2011 – 2013
Koordinátorská krajina: Taliansko
Partnerské krajiny: Španielsko, Litva, Lotyšsko, Poľsko, Turecko, Cyprus, Slovensko
Koordinátori projektu na našej škole: Mgr. Darina Fedorová a Mgr. Lucia Lengyelová

Cieľ projektu: viesť deti k objavovaniu svojich koreňov vyhľadávaním a štúdiom stratených a dávnych tradícií, rituálov a náboženského presvedčenia spojených s každodenným pracovným a rodinným životom, tradičnými oslavami a zábavou. Projekt sa bude zaoberať tradičnými spôsobmi zábavy, stratenými a zabudnutými remeslami a zručnosťami, ľudovým liečiteľstvom, tradičnými uspávankami a detskými piesňami a hrami. Prieskum bude rozšírený o štúdium miestnych rozprávok, s dôrazom na ich nadprirodzený aspekt, povier a ich vplyv na každodenný život v minulosti každej kultúry.
Témy prvého roka spolupráce: Svadba a Narodenie dieťaťa.

Aktivity zrealizované v školskom roku 2011/2012

September - Október:

•    prezentácia o školskom systéme Slovenska (Školské systémy sa líšia, pretože odrážajú politický, ekonomický a kultúrny život                 krajiny. Prezentácie nám pomôžu pochopiť, ako funguje školstvo v tej – ktorej krajine.)
    leták, leporelo a prezentácia o našej škole
•    pracovné stretnutie učiteľov partnerských škôl v Lotyšsku - mesto Pavilosta v dňoch 18. – 22.10.2011 (rozdelenie úloh,                    dohodnutie pracovných ciest v prvom roku spolupráce, schválenie hlavných tém prvého roka, zoznámenie sa so školou a okolím,                 prehliadka miest Liepaja, Ventspils, Riga)

Október – November:

•    zrealizovanie násteniek – tzv. panely Comenius registrácia učiteľov a žiakov na e Twinning space
 •    propagácia projektu v miestnych novinách a na školskej web stránke
 •    zhromažďovanie materiálov súvisiacich s témami Svadba a Narodenie dieťaťa
 •     Comenius Day
 •     návšteva v Lotyšska

Január - Február:

•     návšteva krajín projektu v Košiciach
Projekt Comenius